Değerli genç bilim insanları ve araştırmacılar,

İTÜ ETA VAKFI Doğa Koleji olarak öğrencilerimizin lise yıllarında bilimsel araştırma projeleri üretmeleri, her öğrencimizin mezun olmadan en az bir ulusal ya da uluslararası proje yarışmasına katılması, genç yaşta bilimsel bilgi ve teknoloji üretmeleri proje modelli lise eğitimimizin amaçları arasındadır.

Son 4 yıl içinde öğrencilerimiz 4500 bilimsel araştırma projesi üretmiş ve bunları çeşitli platformlarda paylaşma olanağı bulmuş, pek çok ulusal ve uluslararası başarı ve derece elde etmiştir. Bu başarılara örnek olarak:

TÜBİTAK

 • 2021 – 52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması: 285 proje başvurusu, 53 bölge sergisine davet, 12 Bölge derecesi, 4 Türkiye derecesi.
 • 2020 – 51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması: 153 proje başvurusu, 19 bölge sergisine davet, bölge derecesi, 2 Türkiye finallerine davet.
 • 2019 – 50. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması: 619 proje başvurusu, 34 bölge sergisine davet, 11 bölge derecesi, 2 Türkiye finallerine davet.

MOSTRATEC Brezilya Bilim ve Teknoloji Fuarı

 • 2021 Mostratec Bilim Olimpiyatları: 8 proje daveti. 1 Dünya 4.lüğü.
 • 2020 Mostratec Bilim Olimpiyatları: 5 proje daveti. 1 en beğenilen proje ödülü.
 • 2019 Mostratec Bilim Olimpiyatları: 4 proje daveti. 1 Dünya 4.lüğü.

Harvard IJAS (International Journal of Art and Sciences) Konferansı

 • 2019, 21 proje davet aldı.
 • 2018, 6 proje davet aldı.

Avrupa DNA Günü Makale Yarışması

 • 2021, 1 mansiyon ödülü.
 • 2019, 1. lik ödülü.
 • 2018, 2. lik ödülü.

Samsung Geleceğin Mucitleri Yarışması

 • 2021, 1.lik ve 3.lük ödülü

Uluslararası Doğa BAP Öğrenci Konferansı ile amacımız, öğrencilerimizin bilimsel projelerini sergilemelerine olanak sağlamak, fen ve sosyal bilimler alanlarında çalışan bilim insanlarını ve öğrencileri bir araya getirerek ilgili disiplinlerde bilgi etkileşimini sağlamak, genç bilim insanlarının yetişmesine katkıda bulunmak, bilim dünyasının dikkatini çekmektir.

Konferansa gönderilen proje raporu ve özeti, bilimsel kurul tarafından değerlendirilecek ve uygun bulunan projeler kabul edilecektir. Çevrimiçi olarak gerçekleşecek olan Uluslararası Doğa BAP Öğrenci Konferansı’nda, video konferans uygulaması aracılığıyla Türkçe ve İngilizce olarak sözlü ya da poster sunumu yapılabilecektir.

Çevrimiçi poster sunumları PDF, JPEG ya da Glogster formatında hazırlanabilir ve 3 dakikalık ses ya da flv formatında video kayıtları poster sunumlara eklenebilir.

Konferans kapsamında Bilgi Teknolojileri, Biyoloji, Coğrafya, Felsefe, Fizik, Kimya, Matematik, Sosyoloji/Psikoloji, Tarih, t-MBA (gençler için MBA), Türk Dili Ve Edebiyatı ve 18 tematik alanda hazırlanan bildiriler kabul edilecektir. Tematik alanlar BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile Kültür ve Sanattır. Konferansa katılan projeler, konferans sonrasında ISBN numarası tahsis edilmiş elektronik bildiri kitabında yayınlanacaktır.

Uluslararası Doğa BAP Öğrenci Konferansı’ını organize eden İTÜ ETA VAKFI Doğa Koleji, 7 ve 14 Mayıs 2022 tarihlerinde uluslararası ve ulusal düzeyde lise öğrencilerine, akademisyenlere, eğitim uzmanlarına, öğretmenlere, lisansüstü öğrencilere ve eğitim alanında uluslararası veya ulusal alanda çalışan temsilcilere ev sahipliği yapıyor.

7 ve 14 Mayıs 2022 tarihlerinde düzenleyeceğimiz Uluslararası Doğa Bilimsel Araştırma Projeleri Öğrenci Konferansı’nda sizi aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Konferansa lise öğrencileri izleyici olarak da katılabilir.

Uluslararası Doğa BAP Öğrenci Konferansı ile ilgili detaylı bilgiler www.dogabapkonferans.com adresinde paylaşılacaktır.

 

Konferans Tarihi:

7 Mayıs 2022 Cumartesi, 14 Mayıs 2022 Cumartesi

Konferans Başvuruları Başlangıç ve Son Tarih:

11 Mart 2022 – 15 Nisan 2022

Konferans katılımcılarının seçilmesi ve kongreye davet mektuplarının gönderilmeye başlanması:

18 Nisan 2022

Konferans programının katılımcılara duyurulması ve web sitesinde yayınlanması:

2 Mayıs 2022

 

Uluslararası Doğa BAP Öğrenci Konferansı 2022 Çağrı Metni’ni indirmek için tıklayınız.