İTÜ ETA VAKFI Doğa Koleji olarak öğrencilerimizin lise yıllarında bilimsel araştırma projeleri üretmeleri, her öğrencimizin mezun olmadan en az bir ulusal ya da uluslararası proje yarışmasına katılması, genç yaşta bilimsel bilgi ve teknoloji üretmeleri proje modelli lise eğitimimizin amaçları arasındadır.

Son 3 yıl içinde öğrencilerimiz 4500 bilimsel araştırma projesi üretmiş ve bunları çeşitli platformlarda paylaşma olanağı bulmuş, pek çok başarı ve derece elde etmiştir. Doğa BAP Konferansı ile amacımız, öğrencilerimizin bilimsel projelerini sergilemelerine olanak sağlamak, fen ve sosyal bilimler alanlarında çalışan bilim insanlarını ve öğrencileri bir araya getirerek ilgili disiplinlerde bilgi etkileşimini sağlamak, genç bilim insanlarının yetişmesine katkıda bulunmak, bilim dünyasının dikkatini çekmektir.

Konferansa gönderilen proje raporu ve özeti, bilimsel kurul tarafından değerlendirilecek ve uygun bulunan projeler kabul edilecektir. Konferans kapsamında Matematik, Fizik, Fizik CERN-BL4S, Kimya, Biyoloji, Biyoloji DNA Makale,  Edebiyat, Tarih, Coğrafya, Felsefe, Psikoloji, t-MBA (Gençler için MBA), Bilgi Teknolojisi alanlarındaki bildiriler kabul edilecektir. Konferansa katılan projeler, konferans sonrasında ISBN numarası tahsis edilmiş elektronik bildiri kitabında yayınlanacaktır.

Doğa BAP Konferansı’nı organize eden İTÜ ETA VAKFI Doğa Koleji, 22 ve 29 Mayıs 2021 tarihlerinde uluslararası ve ulusal düzeyde lise öğrencilerine, akademisyenlere, eğitim uzmanlarına, öğretmenlere, lisansüstü öğrencilere ve eğitim alanında uluslararası veya ulusal alanda çalışan temsilcilere ev sahipliği yapıyor. 22 ve 29 Mayıs 2021 tarihlerinde düzenleyeceğimiz Uluslararası Doğa Bilimsel Araştırma Projeleri Öğrenci Konferansı’nda aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Konferansa lise öğrencileri ziyaretçi olarak da katılabilirler.

 

Doğa BAP Konferansı ile ilgili detaylı bilgi için lütfen www.dogabapkonferans.com adresini ziyaret ediniz.

Konferans Tarihi:

22 Mayıs 2021 Cumartesi

29 Mayıs 2021 Cumartesi

Konferans Başvuruları Başlangıç ve Son Tarih: 29 Mart 2021 – 2 Mayıs 2021

Kabul yazılarının sonuçlanması: 7 Mayıs 2021

Oturum tarih ve saatlerinin açıklanması: 17-21 Mayıs 2021